Kanada’daki En İyi Sanat ve Tasarım Okulları

Kanada'daki En İyi Sanat ve Tasarım Okulları

Kanada genelinde, özellikle sanat ve tasarım okumak isteyen öğrenciler için birçok kaliteli kolej ve üniversite vardır. Ülkenin en iyi üniversitelerinin bazılarında mükemmel sanat bölümlerini bulmak mümkündür. 

Kanada’da eğitim almayı tercih ettiğinizde, Britanya Kolombiyası’nın kayak pistlerinden Manitoba’nın kır illerine kadar, Toronto, Montréal, Vancouver ve Quebec gibi şehirlerle ünlü, farklı kültürel ve doğal deneyimlerle tanışma fırsatına sahip olacaksınız. Hoşgörülü ve çok kültürlü bir ortam sizi bekliyor demektir. Kuzey Amerika kıtasının kuzey yarısını işgal eden Kanada, doğal güzelliği ile meşhurdur. Orman, göl ve dağları ile övünen bir ülke var ise o da Kanada’dır.  Çok  kültürlülük ve çeşitlilik de çekici diğer özeliklerinden. Ülkede konuşulan resmi dil sayısı İngilizce ve Fransızcadır. Devlet işlerinde ve resmi evraklarda bu iki dil ile de karşılaşabilirsiniz.

Kanada’da Üniversite Okumak

Kanada, dünyanın önde gelen eğitim merkezleri arasında sağlam bir konuma sahiptir. Uluslararası öğrenciler için Kanada’nın en popüler şehirleri Ontario, British Columbia ve Quebec’tir. Bu şehirler Kanada’daki en iyi üniversitelere ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birinde seçkin bir üniversitede okumak isteyenler için Kanada’da cazip bir seçenek olabilir. Kanada’daki toplam 26 üniversite, QS World University Rankings 2019’da yer alıyor ve bunlardan üçü dünyanın en iyi 50’inde bulunuyor.

Kanada’da Üniversite Başvurusu için Dil Gereksinimleri

İngilizcenin çoğunluk dili olmadığı bir ülkede yaşayan adayların veya ana dili İngilizce olmayan öğrencilerin aşağıdaki tanınmış test sağlayıcılardan birinde test sonuçları vermesi ve telefon görüşmesi tamamlaması istenebilir. 

  • TOEFL score of 68 Internet-Based Testing (IBT)
  • TOEFL score of 190 Computer-Based (CBT)
  • TOEFL score of 520 Paper-Based (PBT)
  • TOEIC score of 700
  • Cambridge First Certificate in English (FCE) Level B1
  • IELTS Band 6.0
  • Canadian Test of English for Scholars & Trainees (CanTest) Minimum 4.0 in each component
  • Cambridge Certificate of Proficiency in English Minimum C Grade
  • Pearson Test of English Minimum 58%
  • Canadian Language Benchmark Examination (CLB) Minimum score of 7

Kanada’da sanat alanında saygın birçok üniversite bulunuyor. Başvurmak istediğiniz üniversitenin öğrenci işleri ile iletişime geçmek süreci daha iyi geçirmenizi sağlayabilir. Motivasyon mektubunuzu, referanslarınızı, sınav sonuçlarınızı teslim tarihinden önce hazırlamanız gerekir. çoğu sanat okulu sizden portfolyo veya çalışmalarınızı görmek ister.  Burs olanakları ise eyaletten eyalete göre değişmektedir. 

References.

Benzer Yazılar